BOLU HABERLERİ

“Aşk Ve Hayaller Yaşlanmaz”

“Aşk Ve Hayaller Yaşlanmaz”
Şuri Hamza Demirel
Şuri Hamza Demirel( [email protected] )
1.991
20 Haziran 2017 - 19:21

“Aşk Ve Hayaller Yaşlanmaz”

 

Tam da şimdi;  içinde bulunduğum yaş’ın, bilinçli yaşantımın demini aldığı, kalbimin sesini daha iyi dinleyebildiğim, bir yaş olduğunu düşünüyorum.

Merak ettiğim bir konudur aslında, böyle ömrün yarısı denen, orta yaşlara geldiğimizde neden olgun bir insan davranışlarına giriyoruz acaba? Düşünmeden geçemiyorum. Bunun nedeni çocukluk ve gençlik yıllarımızı tekrardan yaşama ihtimalinin olmayacağını bildiğimiz için mi acaba.? Çocuk yada genç değilim geri dönebilmek de imkansız, hiç olmazsa içinde bulunduğum yaşı mantık düzenine oturtayım, başkaları için değil, kendim için diye en büyük etkende bu galiba.

Bu düşünceler sonunda, saçlarımız beyazlayıp azalsada, yüzümüzde çizgiler (kırışıklık) olsada, kaslarımız gençliğimizdeki gibi sert ve gergin olmasada pek fazla üzerinde durup dert etmiyor, gönlümüzü üzmüyoruz. İçimize olgunluk düşüncesini sindirdiğimizde, bu değişimlerin olgunluğumuzun bir parçası halini alıyor. Olgun, komplekslerinden uzaklaşmış, yaşıyla, hayatla barışık, kadın ve erkek, iyi bir arkadaş, sevgili, olabilir bu su götürmez bir gerçek.

“Derinden sevenler asla yaşlanmaz“ yaşlılıktan ölebilirler fakat genç ölürler, çünkü ”seven kalp daima gençtir”. Aşk yaşayan kişi aynaya daha çok bakıyor, kendini aşık olduğu kişinin gözüyle görmeye çalışıyor. Sevdiğiniz sizi, siz sevdiğinizi nasıl görüyorsunuz, asıl önemli olan budur. Aşk’la bağlıysanız eğer sevdiğinizin göz kenarlarındaki, yüzündeki kırışıklıklar dahi değerlidir. Sevgilinle birlikte yaşlanmak, aradan geçen onca zamanda, vucudunda olan tüm değişimlere rağmen, senin onda onun sende, gördüğü güzellik değişmez, çünkü “aşk ve hayaller yaşlanmaz”.  Yine de şöyle demek lazım sanırım, biraz Cemal Süreyya edası ile;

Ölüyorum tanrım

Bu da oldu işte.

Her ölüm erken ölümdür

Biliyorum tanrım.

Ama, ayrıca, aldığın şu hayat

Fena değildir…

Üstü kalsın…