SON DAKİKA

Bayram bitti mi?

Bu haber 28 Haziran 2017 - 23:22 'de eklendi ve 1.478 kez görüntülendi.

Bayram bitti’mi?                                                                                              

Gün geçtikçe vurdumduymaz şekilde bencilleşen bir toplum oluyoruz. Bayramları bile kendi keyfimize göre şekillendirir olduk. Geleneklerimizi bitirmeye çalışırcasına, fedakarlıktan uzak,düşüncesizce.Bayramda çoluğu çocuğu alıp apar topar tatile kaçarken huzurlu muyuz acaba? Peki ya dört gözle bayramı bekleyenler, buğulu gözleriyle, kırılan yürekleriyle yol gözleyen büyüklerimiz ailemizin temel direkleri, kıymet bilenler için olmazsa olmazlarımız bekletilmeyi hak ediyorlar mı? Bayramların onların yaşamına renk katacağını umursamadan, çocuklarımızın bayram sevincini bile çalan bir millet olduk.

Ahhhh ahh!!                                        

 

Her gün biraz daha  samimiyetsizce değişen yaşam koşulları yüzünden özümüzden o kadar uzaklaştık ki, dağlar kadar büyüdü aslında özlemlerimiz.    

Sessizce kaçıp çocukluğumdaki bayramlara gidesim var. Bayram sabahını iple çektiğimiz,yeni elbiselerimizi giyip kınalı ellerin öpüldüğü, topladığımız şekerlerin verdiği masum mutluluğu ,sokakların çatapat patlatan çocukların neşeli sesleri ile dolu halini ve en önemlisi de bereketli bayram sofrasında tüm ailenin bir araya geldiği o sıcacık huzurun, saygının ve sevginin olduğu tadı damağımızda kalan, düşündükçe burnumun direğini sızlatan bayram gibi yaşanan  bayramlara  gidesim var..                      

Şekerlikte eksilmeyen şekerler bile çocukları beklerken hüzün doluyor insan.. Geleneklerimiz bitmiş gitmiş de umursayan yok.. Belki de yazdıklarımı bile okuyan olmayacak çok üzgünüm; yazımın detaylarını içimde yoğun bir şekilde yaşayarak kendimi yorduğumun farkındayım aslında,ama bu durumdan çok mutsuzum.      

Asuman SARI.