BOLU HABERLERİ

Ben ülkemi böyle görmeye dayanamıyorum!!

Ben ülkemi böyle görmeye dayanamıyorum!!
Binnur Çaydaş
Binnur Çaydaş( [email protected] )
3.299
08 Haziran 2013 - 21:06

şimdi-birlik-zamanı

 

Ben ülkemi böyle görmeye dayanamıyorum!!

İstanbul da yaşayan bir vatandaş olarak başta şehrim sonrasında yurduma yayılan son günlerdeki kargaşayla ortaya çıkan manzaralar işte ben bunları görmeye dayanamıyorum 🙁

 
Benim güzel İstanbul’umu ruhuma eşsiz güzellikler katan şehrimi Fatih’in Ey Konstantiniye! Ya sen beni alırsın, ya ben seni alırım, dediği ve aldıktan sonrada İstanbul’u niçin fethettiklerini sorduklarında önce o benim gönlümü fethettiği için, dediği ahh İstanbul ahh!!!

 
Bu günlerde derin sınavlar veriyor benim güzeller güzeli İstanbul’um.
Memleketimin güzel insanları bu inci tanesi şehre iyice bir sarılıyorlar!!!
Malum yurdu saran kargaşaya ev sahipliği yapıyor inci tanesi!!!

 
Benim üzüldüğüm aynı amaçları konuşan ama birbirleriyle kıran kırana mücadele eden tencere tavayla sokağa dökülen güzel insanların ve karşıt görüşlü siyasi partiler ve onun dışındaki tüm farklı yapıdaki kurum kuruluş topluluk partilerin topluluklarının aslında aynı şeyleri isterken ve ortak düşüncelerin birleştiği fikirler bütünlüğü içindeyken neden bu içler acısı kavgalara şahit olmamız!!!

 
Ben olayların detayıyla ve siyasi tarafıyla ilgilenmek istemiyorum ben şu anki kargaşanın sonuçlarıyla ilgileniyorum ve ne olmalıydı ile ilgiliyim. Olan oldu canlar yandı güzel şehrimin sokakları görmeye alışık olmadığımız tarzda yıkıntılarla doldu gördüğüm her virane içimi daha çok acıttı her can yanış ve her bombanın ardından kaçışlar ve izdihamlar ve polis vatandaşa karşı hınca hınç bir arbede ve dökülen kanlar!!!!

 

Gençlerimiz pırıl pırıl kardeşlerimizi kaçıncı yüzyılda ve medeni yaşamlar içinde maskeler ve savaşa gider gibi görmek beni kahretti !!!!

 
Orada muhafazakarlar, milliyetçiler, sosyalistler ve sosyal demokratlar ile asker vardı. Aslında ülke topraklarındaki vatandaşlarımız bizler hep beraber bir amaca mı bilmeden sürüklenmekteydik ve ilk başlardaki umarsız yaklaşım her ne idiyse Umarım bu konu barışla sonuçlanır ve yıllar öncesinde yaşadığımız acılara dönmeyiz.

Ortadoğu ülkelerinin bir kısmını gördüm ve medeniyetimizin onlara göre ve vizyonumuz açısından ne kadar ilerde olduğunu bilmekle beraber şu anki durumumuz için kaygı duyuyorum. Şu an yapılması gereken toplum birliğini bölmemek politik ranta çevirmemek ve ülke yöneticilerinden sağduyulu acil çözümler!!!

 
Bizler Türk milleti olarak cesur kararlı adil ve sağduyulu milletiz ve eminim bu kargaşanın da en kısa zamanda en akılcı çözümü ile başa çıkabileceğiz. Bizim için şu an en gerekli olan şey vatan bütünlüğüdür.

 

Vatandaş olarak elimizden geldiğince vatan bütünlüğünü sağlamak birey olarak bize tek tek düşen vatan görevidir. Bu bütünlüğe eşlik etmek, siyasi görüşümüz her ne olursa olsun şu an odağımız bu olmalı.

 

Bizler her ne görüşte olsak ta bu vatanın evlatlarıyız ve VATAN BÖLÜNMEZ esasıyla birbirimize sahip çıkma vakti!!!

HAYDİ ŞİMDİ HERKES ELELE KAMPANYASIYLA EL TUTUŞALIM HİÇBİR AMAÇ GÖZETMEKSİZİN!!!!

BİNNUR ÇAYDAŞ