Reklamı kapat

Reklamı kapat
BOLU HABERLERİ

O BİÇİM HELAL OLSUN

  O BİÇİM HELÂL OLSUN (Dündekiler için ve Dün karşı çıktıklarını bugün kendileri de yapanlar için)                           Helâl olsun diyoruz. Demez miyiz hiç?.. Onca hakkımızı yedikleri için, gerçekten helâl olsun!  Yedikleri haklarımızdan dolayı, hiç müteessir olmadıkları, hiç mideleri bulanmadığı, hiç elleri  titremediği, hiç vicdanları sızlamadığı için helâl olsun!  Yedikleri haklarımızdan dolayı, doydukları için helâl […]

O BİÇİM HELAL OLSUN
10 Şubat 2013 - 17:42 'de eklendi ve 164 kez görüntülendi.

 

O BİÇİM HELÂL OLSUN

(Dündekiler için ve Dün karşı çıktıklarını bugün kendileri de yapanlar için)     

          

          Helâl olsun diyoruz. Demez miyiz hiç?.. Onca hakkımızı yedikleri için, gerçekten helâl olsun!  Yedikleri haklarımızdan dolayı, hiç müteessir olmadıkları, hiç mideleri bulanmadığı, hiç elleri  titremediği, hiç vicdanları sızlamadığı için helâl olsun!  Yedikleri haklarımızdan dolayı, doydukları için helâl olsun!  Yedikleri haklarımızdan dolayı, hiç sorgu, sual, hesap vermedikleri; hiç tekdir, müeyyide, ceza görmedikleri için de helâl olsun!  Düzen, doyumsuzları beslemekten zayıf düştü,  aklı, fikri, düzeni, dümeni  karıştı.  Bu düzeni bile bitirip tüketebildikleri için, gerçekten helâl olsun!  Bize, helâl olsun dedirttikleri için de, (ayrıca) helâl olsun!..             

          Zorbalıkla veya hile ile işlerini yoluna koyarak Dünya’sını, ayaküstü ve oldubittiyle hak helâl ettirerek Ahiret’ini kurtardığını sananlar, aldanıyorlar.  Yanlış, pek çok kişi tarafından yapılınca, doğru mu olur? 

 

        Halil İbrahim YAMAN                

          Zulüm – Sayfa 249      

http://hayaman3.blogspot.com

 

 

Hazine-i Hu(r)mayun…

“İhtiyaç sahipleri için Hz. Peygamber’e hurma dolu bir sepet getirilmişti. Hasan ile Hüseyin bu hurma ile oynaşıyorlardı. Onlardan biri bir hurma tanesini alarak ağzına götürdü. Rasûlullah (sav) bunu görünce onun ağzından hurmayı çıkarmış ve: – Sen Âli Muhammed’in sadaka yemediğini bilmiyor musun? – demiştir.”  (Buhârî, Zekat, 58)

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER