SON DAKİKA

Bolu Valisi Aydın Baruş “Bu sınav ile gelecekte seçeceğiniz okullar hayatınıza yön verecek.”

Bu haber 12 Kasım 2015 - 13:29 'de eklendi ve 914 kez görüntülendi.

Bolu Valisi Aydın Baruş Mevlana ilk ve orta okulunu ziyaret etti. Burada Okul Müdürü Ömer Akı, Müdür yardımcıları Mustafa Tanrıkulu ve Dursun Yenin, öğretmenler ve özel eğitim öğrencisi Kadir Esen tarafından karşılanan Vali Baruş´un okulumuzdaki ilk durağı da özel eğitim sınıfları oldu. Burada eğitim alan öğrencilerle sohbet eden ve onların birbirinden masum bir çok sorusunu cevaplayan Vali Baruş, onlarla bol bol fotoğraf çektirdi. Ziyarette ayrıca daha önceden sohbet ettiği Vali Baruş´un ziyarete geleceği bilgisini alan öğrencimiz Oktay Kurtalan Cd´lerden yaptığı çalışmasını Vali Baruş´a hediye etti. 


8´İNCİ SINIFLAR ZİYARET EDİLDİ


Sayın Valimiz Aydın Baruş buradaki ziyaretinde 8´inci sınıfları gezerek TEOG sınavına girecek öğrencilere başarılar diledi. Öğrencilerin sınavlarda başarılı olacaklarına inandığını kaydeden Vali Baruş, “Bu sınav ile gelecekte seçeceğiniz okullar hayatınıza yön verecek. Bu bilinç ile hareket edin. Bunlar hayatınızın geri kalanı için çok önemli. Sistemli ve düzenli çalışın. Düzenli çalışma ile başarılı olursunuz. Sizlerin başarılı olacağınızdan da şüphem yok” dedi. 


SİZİN NE KADAR DEĞERLİ BİR İŞ YÜRÜTTÜĞÜNÜZÜ ÇOK İYİ BİLİYORUM


Sayın Vali Aydın Baruş ziyaretinin devamında ise okulumuz öğretmenleri ile bir araya geldi. Burada kendileri ile olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen valimiz, “Öğretmenlik mesleğine karşı özel bir saygım var. Kişisel duygularla gerçekten minnet doluyum. Sizin ne kadar değerli bir iş yürüttüğünüzü çok iyi biliyorum. Geleceğin nesillerinin hamurunu sizler yoğuruyorsunuz. Gelecekte ülkemizin başarılı olup büyük ülke olması sizlere bağlı. Çünkü yöneticiler karar verir ama önemli olan o kararların insana yansıtılmasıdır. İnsana faydası olmayan, fiiliyatta insanların hayatlarına katkı getirmeyen kararların çok önemi yok. Önemli olan uygulayıcıdır ve bunun başında da sizler geliyorsunuz. Çocuklarımızın geleceğine yön veren, ufuk veren sizlersiniz. Mevlana okulumuz da başarılı okullarımızdan bir tanesi. Gözlemlediğim kadarı ile çok güzel de bir ortamınız var. TEOG sınavlarında il düzeyinde önemli bir başarı ortalamanız olduğunuzu biliyorum” ifadelerine yer verdi. Vali Baruş öğretmenler ile yaptığı toplantının ardından okulumuzdan ayrıldı

Okul Müdürü Ömer Akı tüm ekibi adına, Bolu Valisi  Aydın Baruş’a ve İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çavuşoğlu’na okullarına yaptıkları ziyaretten dolayı teşekkür etti .

mevlana-ilk-ogretim-okulu