BOLU HABERLERİ

Bulutları düşün griside var beyazıda

Bulutları düşün griside var beyazıda
Binnur Çaydaş
Binnur Çaydaş( [email protected] )
3.353
22 Ocak 2014 - 23:21

binnur-çaydaş-bulutlar

 

Sen düşündüklerin ve yaptıklarından ibaretsin.

 

Bulutları düşün grilerde var beyazlarda ama bulutlar hep mavi, onlar gelip geçen dalgalar sen hep mavisin belki yeşilsin belki beyaz belki belki belki, gelip geçen renklere rağmen sen hep sensin ömür dediğin iki salâ arası demişya sen sadece yaşadığın ansın geçmişin geri gelmez geleceği yaşayacağının ya garantisi?

 

Sen şu anın içindesin nefes aldığın; işte tamda şu an beraberiz, nefesler bu anı paylaşıyor bırak nefesin aldığı nefesin hazzını alsın bedenin, bırak geçmişine üzülmeyi yada bırak geleceğe dair kaygıyı zaten geleceğe ait yatırım şimdi ellerinde ve sen hayatının en kıymetli anlarını yaşıyorsun hemde şimdi hemde her an her saniye nedir o zaman bunca kargaşa nedir bunca hüzün nedir bunca hırs ve boğuşma kendimize ait en güzel anları hoyratça kullanma lüksü nedir?

 

Geldik geçiyoruz gelip geçenler gibi! Gelip kalan bir örnek olmadığına göre hepimiz birbirimize misafiriz aslında ve yapmamız gereken önce yaşadığın anın kıymeti yani kendini sevmek le etrafını sevmek çevreni ülkeni dünyayı evreni yaradılışı yaradanla bütün varoluş sebebini sevmek.  Sevgi ile dolu bir kalp zihin beden ruh nasıl kötü olur da etrafına zarar verebilirki ne kendine nede tüm evrene sevgi duyan bir varlık nasıl kötü olabilir ki!

 

Kolay olanı seçmek varken insana verilen zeka neden tuhaf ve anlamsız şeyleri seçer ve mutsuz olur hiç düşündünüz mü, hüznü acıyı kederi mutluluğa çevirmek elimizde nasıl mı önce kendini sevmekle başlıyabilirsin belkide. Ruhunu taşıyan bu beden sana ait ve senin elinde inanılmaz bir güç var üstelik akıl ile güçlendirilmişsin hatta etrafında senin mutlu olman için ailen eşin dostun yaşayan canlılar bak bakalım dünya kimin etrafında dönüyor!

 

Dünya aslında herkesin kendi etrafında dönüyor benim etrafımda senin etrafında sonra dünya kendi ekseninde dönüyor ve güneş sistemi ve ve ve …. Şimdi bak bakalım evrende nokta bile değilken etrafımızda dönen o kadar çok şeye rağmen hala neyi çözemiyoruz? Şu an sağ elini kaldır sol eline yaklaştır ve ikisini kenetle, hisset gücünü işte bu sevgili dostlar…

 

Binnur Çaydaş