SON DAKİKA

Dörtdivanlılar Dernek Kurdu!

Bu haber 28 Mart 2015 - 20:42 'de eklendi ve 893 kez görüntülendi.

<

Dörtdivanlılar Dernek Kurdu!

Dörtdivanlılar arasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla Ankara da “Dörtdivan Köroğlu Kültür ve Dayanışma Derneği” kuruldu. Dernek Yönetimi; Tüm hemşehrilerini Derneğe üye olmaya ve destek vermeye davet ediyor.

DÖRTDİVAN’A BİR GÜNEŞ DAHA DOĞDU
Dörtdivan Köroğlu Kültür ve Dayanışma Derneği kuruldu.
Her geçen gün Sivil Toplum Kuruluşlarının önemini kavrayan Bolulular teşkilatlanıyor. Bolu’nun ilçelerinden olup, gurbet ellerde yaşayan Bolulular bir bir dernekleşiyor. Bolu’nun şirin ilçelerinden Dörtdivan’ın Ankara da yaşayan hemşehrileri de sivil toplum hareketi içerisinde yer alıyor.
Ankara da yaşayan Dörtdivanlıları ve Dörtdivan’ın kalkınmasında rol alacak faaliyetler içerisinde yer almak maksadıyla “Dörtdivan Köroğlu Kültür ve Dayanışma Derneği” kuruldu.
Ankara Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü’ne verilen evraklar sonucunda 27 Mart 2015 Cuma günü sabah saat:09.20 itibaeriyle Derneğin resmileştiğini vurgulayan Dörtdivan Köroğlu Kültür ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Ramazan Yaman, “Dernek, Köroğlu Kültürünün yaşatılması, Köroğlu etkinlikleriyle nesillere aktarılıp, tanıtılması ile Dörtdivanlılar arasında birlik ve beraberliği sağlayarak, Sosyal ve Kültürel faaliyetlerde bulunmak. Dörtdivanlıların İş ve Meslek Eğitimleriyle İstihdamlarına katkı sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan Kamu Kurumu ve Kuruluşlarla işbirliği yapmak. Sosyal ve Kültürel toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi için kişi ve kuruluşlara destek vererek, birlikte çalışmalar yapmak, amacı ile kurulmuştur” dedi.
Dörtdivan Köroğlu Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Kurucuları ve Geçici Yönetim Kurulu Üyeleri aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır.
Ramazan YAMAN Başkan
Süleyman YÜCEL Sekreter
Durmuş DEMİRCAN Muhasip
Seyfi TİRYAKİOĞLU Yön. Kur. Üyesi
Mustafa AYDINALP Yön. Kur. Üyesi
Ramazan CANLI Yön. Kur. Üyesi
Muhammet DANIŞMAN Yön. Kur. Üyesi
Tahsin AÇIKYÜREK Yön. Kur. Üyesi
Recep KAYAALP Yön. Kur. Üyesi
Ercan KARTOP Yön. Kur. Üyesi
Salih TAŞDEMİR Yön. Kur. Üyesi
Ahmet Engin ÖZGÜVEN Yön. Kur. Üyesi
Derneğin Duyurularını ve Faaliyetlerini sosyal paylaşım sitesi facebookta açılan sayfadan takip edebilir, Kurucu üyelerden bilgi alabilirsiniz. Şunu unutmayalım ki, hepimiz biriz, biz birlikte biriz.

Facebook Sayfası için Tıklayın