BOLU HABERLERİ

Hayatımızı sevelim

Hayatımızı sevelim
Asuman Sarı
Asuman Sarı( [email protected] )
1.555
09 Nisan 2018 - 21:23

   Toplum olarak ne kadar tembelleştik farkındamısınız?                                             

Tamam, dünyada ki düzen istediğimiz gibi gitmeyebilir, gitmiyor da zaten ama insanların büyük bir çoğunluğu durgun suya kendilerini bırakmışçasına hayatı sessiz bir umutsuzluk içinde yaşıyorlar.  Yaşam enerjileri sönük, korkunç bir boşvermişlik almış başını gidiyor. 

Tv ‘de saçma sapan negatif programlar karşısında yada elindeki akıllı telefonlarla amaçsızca oyalanırken uzun saatler tembel tembel oturup hayatlarını boşa harcamayı tercih ediyorlar.                                   

Dışarıda doğaya bir bakın, insanlar ona zarar veriyor, katlediyor ama her şeye rağmen tüm çabalarıyla bizim için tekrar tekrar yenileniyor. Dünya’daki olumsuzluklara inat hayatın yaşamaya değer olduğunu haykırırcasına mucizelerini sergiliyor, fakat insanların büyük bölümü başını kaldırıp bunların farkına bile varmıyor.   Fiziksel ve zihinsel açıdan tembellik alıp başını gidiyor. Dolayısıyla yaşam enerjisi de azalıyor- tükeniyor. Aslında her insanın içinde, hayatlarında anlamlı bir şeyler yapma arzusu vardır, ve hayat insana yapmaya değer şeyleri her zaman sunar, bu da tamamen farkında olmakla alakalıdır.                                           

Günümüzde çok seçenek ve imkanlar var aslında, öncelikle üzerimizden bu tembelliği atıp hayatımıza hareket katmalıyız, doğayı örnek almalı yılmadan kendimizi yenilemeliyiz. Unutmayalım ki yaşam mucizesi doğanın içinde saklıdır ve bu mucizeyi  farkında olduğumuz kadar yaşarız.   

Haydi gelin! hayatımıza anlam katalım, hareket katalım, karakterimizi güçlendirelim, erdemlerimizi geliştirelim, her şeyden önemlisi yaratıcı kişiliğimizi kullanalım aktifleştirelim, ne bileyim işte ,salıvermeyelim kendimizi , seveceğimiz bir iş yada hobi, uğraş bulalım. 

Mesela, bazen kazanç amacı olmayan uğraşlar bile insanın yaşama sevincini artırır, keyif verir.   

Kanıtlanmış bir gerçek var ki ,fiziksel ve zihinsel açıdan aktif olmak insanı hayata daha çok bağlar ve mutluluk dolayısıyla da sağlık kazandırır.. 

                                                                                                                     

Hareketli kıpır kıpır mutluluklarla dolu bir yaşam dilerim . 

                                                                                                                                   

Asuman SARI..