BOLU HABERLERİ

Hayatın içinden

Hayatın içinden
Asuman Sarı
Asuman Sarı( badem_sekeri_14@hotmail.com )
1.124
19 Eylül 2016 - 21:47

Öyle hızlı geçiyor ki günler, sanki her şey yarım kalıyor  gibi şu hoyrat, hırçın,  serseri acımasız hayatta. Gerçek insani duygularımız bile yarım.

Hep bir eskiye özlem var içimizde  çocukluğumuzdan kalan sevinçlere bile.

Eskiden her  şey bir başkaydı diyoruz, tıpkı bu  günküler gibi, bu günlerde eskidiğinde bir başkaydı  diyeceğiz öfke duyarak geçen yıllara..

Bahçedeki mis kokan çiçekler, gökyüzündeki billur mavilik, gıcırdayan salıncak da ki mutlu çocuğun bile farkında  olmayan  mutsuz, ama neden mutsuz olduğunu bilmeyen bir nesil olduk, yada  mutsuz edildik ,bilemiyorum..

Günümüz Türkiye’sinde  yaşananlarda büyük etken tabi ama,kendi yüreğimizdekilere sıkıca sahip çıkmalı en önemlisi ,Vefa,şefkat,güvene .Bunları kaybetmezsek insanız ve mutlu olma şansımız var demektir.. Bir arkadaşının omuzuna güvenle başını yaslamak ,sohbet ederken huzur bulmak, samimi kahkahalarla gülebilmek, onun ruhumuza dokunan sözleri ile teselli bulmak işte çoğu zaman mutluluk budur..Bana göre önemli şeylerden biri de,sağlıkla yaş alırken şükretmeyi unutmamak, sağlıklı her aldığımız nefes için Allah’a tefekkür etmek mutluluk veren en önemli etkendir..

Çocuklarımıza, önce sevmeyi öğretmek lazım her şeyden önce dokunmayı,korkmamayı,doğanın bütününü anlatmak zor tabi biz anlayamadıktan sonra..Yeryüzündeki bin bir türlü çiçekler, böcekler ,kuşlar ,hayvanlar ve ağaçlar var. Doğanın sahibi yalnız bizler değiliz.  Bir gün hepsi burada kalacak biz onları  terk edip gideceğiz tıpkı Bayram sabahı bir evin kapısında gördüğüm yeşil tabutun içindeki cenaze gibi..Hiç bayramda ölüm olur mu ?cümleleri dökülüverir dudaklardan ,ölümün her an var olduğunu bile bile..Yürek parçalarımız sürüklenir kim bilir yaşadığımız hangi acılı yıllara. İçimizde duymak istemediğimiz ama hep  var olan derinlere bir yerlere sıkıştırdığımız hüznümüz hortlar derin bir sızıyla . Offff ! Bayramda ölüm ne acıdır kim bilir deriz ,yanar yürekler kor kor .sanki bayram sonrası ölümün acısı  farklıymış gibi….

Kızmayın! Ben şimdi taa  çocukluğumu özledim,o zamanlar yüreğimi ,acılar ,hüzünler, kayıplar mesken tutmamıştı.Yüreğimde taze sevinçlerim vardı,her gece rüyalarımda uçardım ,Annem Babam ve sevdiklerim hayattaydı.Özlüyorum işte, Annemin ara sıra açtığı çeğiz sandığının kokusunu bile özlüyorum..

Asuman SARI…

hayatın-içinden