BOLU HABERLERİ

HERKES KALBİNİN RENGİNDE YAŞAR HAYATI

HERKES KALBİNİN RENGİNDE YAŞAR HAYATI
Binnur Çaydaş
Binnur Çaydaş( [email protected] )
12.544
03 Mayıs 2013 - 20:03

kalp-rengi

 

HERKES KALBİNİN RENGİNDE YAŞAR HAYATI
Herkes kalbinin renginde yaşar hayatı ; Ve.. herkes kalbinin rengini bulaştırır etrafındakilere …hepimizin yaşamsal renkleri mevcuttur ve bunlar dönem dönem değişir mesleğimle alakalı bir örneklendirme yapayım sabah giyinebilmek için dolabın karşısına geçtiğinizde her zaman size yakışanı o gün hiçte yakışmayacağını düşündüğünüz olmuştur :)) işte tamda orada olan ne diye düşündüğünüzde bu gün motivem düşük diyebilirsiniz ki aslı şu o günkü yaşamsal renginiz iç kaynağınızda çoktan belirmiştir bile asıl olan iç frekansı dışa vurabilmektir!!!

Belki de çoğu zaman kendimiz gibi bile olamıyoruz içimizdeki sese kulak verdiğimiz kaçta kaçtır;) mantık mıdır esasen yada duygu ve hislerle midir? Çoğu zaman göz ardı ederiz… yaşamın akışı geliyor yaşanıyor geçiyor deriz…Peki bu ne kadar doğru? Tabiiki önyargılar ve kimin ne düşüneceği esasları da kararlarımızda büyük etkili denge hayatın içinde var olan unsur;)

 
Var_yok
Acı_tatlı
İyi_kötü
Ağlamak gülmek
Hadi bakalım hangisini göz ardı edebiliriz her biri denge unsuru ve olmalı ki kötüyü yaşarken iyinin ne olduğunu anlayabilmek acıyı yaşayıp tatlıyı hissetmek biri olmasa diğerini anlamak nasıl bir şey olurdu 🙂

 
Ve işte gelelim içimizdeki renklere her gün farklı rengi yaşar bedenimiz gün olur kırmızıyızdır gün olur pembe gün olur yeşil ve bazen siyah:( ama özde herkese ait bir renk vardır,,, her neyi yaşıyor olsakta renkleri sevmek ve kendi beden rengimizi hissetmek ve bazen kendimizle baş başa kalıp gözlerimizi kapatıp iç dünyamızın renklerini seyretmek çok şeyi değiştirebilir;) mesela ben esas rengimin koyu pembe hatta sıklamen olduğunu düşünürüm hep ve etrafıma pembe bulaştırmayı isterim çoğu zamanda deniz mavisi iyi gelmiştir.

 

 

Asi ruhumu dizginlemeye bazen de cam göbeğinde bulurum dinginliği öle zamanlar olmuştur ki denizi seyrederken unutmuşumdur yaşanan negatifleri!!!

 

Mesele ruhunuzun renklerle iyi dans etmesini sağlamak aslında!””

Kırmızıya tango beyaza kuğu dansının yakıştığı gibi;))

Haydi şimdi sizde renginizi seçin ve dans etmeye başlayın!!!

Hayata anlam yüklemek bizim elimizde!!!

 

…….Hoşça ve mutluca kalın ÖZLEYİN VE ÖZLETİN !!!!!