BOLU HABERLERİ

Herkesin kendi içinde ikoncanı var.

Herkesin kendi içinde ikoncanı var.
Binnur Çaydaş
Binnur Çaydaş( [email protected] )
2.192
09 Eylül 2014 - 23:22

ikoncan

 

HERKESİN İÇİNDE KENDİ İKONCANI VAR

 

 

Hızlı Tüketim çağı hayatımızın her evresini alt üst etmeye devam ederken moda ticaret ağının yarışında yarışı hızla önde götüren sektörlerden.  Hızlı tüketime endeksli yaşamda pratiklik ve rahatlığın ön plana çıktığı ve ticari üretimlerin modaya uyumu bir araya getirilmeye çalışılsada hayatın hızı içinde  modayı mı takip ediyoruz yoksa işimize gelen ekonomik ürünleri mi moda adında alıyoruz ? Bu tartışılır.

 

 

Biz şimdi tüm bu olan biteni unutup gardırop kapımızın içindekilere odaklanalım. Yapmayın lütfen o kadarda fena değil. Sadece arada seçimleriniz belki biraz size etkin değil. Aslına bakarsanız hepimiz kendimizin birer moda ikonlarıyız. Çünkü kendi bedenimizi herkesten daha iyi tanıyoruz. Yapmamız gereken bira z farklı düşünmek.

 

 

Örneklendirirsek;

 

İlla resmi olmak için Siyah giymek gerekmez, bazı kıyafetler kilo problemi olsada zayıf bedenden daha çekici durabilir, kilolu kişiler bol giydiği zaman kilosu gizlenmez bilakis dar gitmeli, içimizdeki renklerin dili ile düşünüp sevdiğimiz renklerde kıyafetleri tercih etmemiz bizi daha mutlu kılacaktır.

 

 

Artık çok giydim eskidi diyeceğimiz birçok kıyafeti ufak aksesuar, motif yada yıkama teknikleri ile rengini değiştirerek kendi yaratıcılığımızı ortaya çıkarmak da zevkli olur mutlaka.

 

Beylerinde yapabileceği püf noktalar var basit. Bisiklet yaka thisörtlerinizi yakalarını alın elinize bir makas ve kesin bu iş için terzi olmanız yada bayan eli olması gerekmiyor. Makas kullanabiliyor olmanız yeterli. içinizden geldiği gibi oyuntuyu yapın ve hafta sonu yürüyüşü için ne kadarda yakıştığını göreceksiniz.

 

Aynaya barışık bir sabahla güne başlamak gibisi yok. Eşofmanlarınızı takım giymek zorunda değilsiniz, birinin altını diğerinin üzeri ile eşleştirin. Hayatın hızlı temposu yaşantımızda negatif etkiler doğursa da güzellikleri görmek bizim elimizde ve moda dediğimiz güncel hayata endekslenmiş giysi kalıpları ve renkleri de yaşama renk katan önemli unsurlardan biri.

 

 

İlla birileri tarafından giysi seçimi yapmak yerine sadece içimizden geldiği gibi kim ne der düşüncesi yada etrafa nasıl görünürüm endişesi olmadan özgür ve aynaya barışık seçimlerimiz her birimizin içindeki ikoncanları çıkaracaktır.

 

 

Çünkü bedenimizi bizden daha iyi ve Ruhumuzu bizden daha kolay çözen olmadığına göre ruhunuzdaki var olan ikon seçiminizi an itibari ile başlatın;

 

Hadi ne duruyosunuz, nefes almanın Varoluşundan bu yana moda vardı ve var olacak!

 

BİNNUR ÇAYDAŞ

 

Binnur

 

 

Siz kendi benlerinizi giydirmeye başlayın…