BOLU HABERLERİ

HUZUR İÇİMİZDE ! MUTLULUK İÇİMİZDE İÇİMİZDE,

HUZUR İÇİMİZDE ! MUTLULUK İÇİMİZDE İÇİMİZDE,
Binnur Çaydaş
Binnur Çaydaş( [email protected] )
3.916
17 Aralık 2013 - 22:12

binnur-çaydaş-huzur

 

HUZUR İÇİMİZDE !  MUTLULUK İÇİMİZDE  İÇİMİZDE,

 

Huzur ruh dünyamızın sağlığıyla ve düzgünlüğüyle doğru orantılı bir hissiyattır. Çoğu zaman etrafımızda olup bitenler yüzünden huzurum kaçtı deriz. Nitekim de öyle olur, yaşadıklarımız huzurumuzu zinde yada derinde tutar.

 

Esasen ruhumuzdur bizi ayakta tutan ruh sağlığımız iyi ise ve onu ne kadar sağlıklı algılayabilir isek o denli sağlıklıyızdır ve o denlide mutlu.

 

İşte huzur içimizde… Hayat iyisi ve kötüsüyle birçok tecrübe yaşatır, ruh sağlığımız da bundan etkilenir sevgili Cem Yılmaz bir skecinde ‘’mutluluk içimizde içimizde’’ derken aslında doğruydu.

 

Her ne kadar o mizahi tavrı ile bakmış ve kahkahaya boğmuş ise de mutluluk gerçekten içimizde var olan ve sadece bizim çıkarabileceğimiz bir hissiyattır. Ruh da içgüdüsel güzelliklerle beslenir.

 

Kendimize bir soralım mutluluk kendimize göre nedir diye ve şu an yanımdaki bir arkadaşıma sordum mutluluk SEVGİ dedi, huzur ne dedim?  Yine SEVGİ dedi….  Evet çok doğru dedim…

 

Ne kadar kolay aslında hayatın şifrelerini çözmek değilmi ve zorlaştıran bizmiyiz belkide kolay yaşanmayan hayatlardı bizleri sevgisizliğe iten; Her insan mutlu bir hayat sürmek, kendini “mutlu hissetmek” ve de “huzur içinde ölmek” ister…

 

 

Kararlı istemekse başarmanın yarısıdır şimdi bu yüzde elliden sonra bizim yapacağımız tek şey kalıyor ruhumuzu iyi motive edip dış etkenlere karşı zırh kuşanıp hiçbir olumsuzluğun bizi yıkamayacağı duygusunu kabullenmekle hayatı HUZURLU MUTLU SEVGİ ile yaşamayı başardık demektir.