BOLU HABERLERİ

İSPAD Sirha’da Kuruluşunun 20’nci yılı Kutlamalarını Başlattı

İSPAD Sirha’da Kuruluşunun 20’nci yılı Kutlamalarını Başlattı
1.300
01 Aralık 2016 - 8:25

İSPAD Sirha’da Kuruluşunun 20’nci yılı Kutlamalarını Başlattı
İstanbul Profesyonel Aşçılar Derneği (İSPAD), 24/26 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen 4. Sirha İstanbul Fuarı’nda açtığı stantta hem kuruluşunun 20’nci yılını kutlamalarını başlattı hem de İSPAD bünyesinde Gülçin Tekkaş başkanlığındaki Butik Pastacılar Kulübü’nün kuruluşunu duyurdu.
Otel, Restoran, Yiyecek, İçecek ve Tedarikçilerine yönelik bir fuar olan Sirha-İstanbul’un kapanış günü İSPAD standında düzenlenen kokteylde konuşan Dernek Başkanı Umut Eyioğlu, 2017 yılı boyunca, derneğin 20’nci yıl kutlamalarının ve sektöre yönelik etkinliklerin süreceğini belirterek, “Derneğimiz bu yıl, köklü geçmişinden ve binlerce üyesinden aldığı güçle yeni atılımlar yapacak. Bunlardan ilki, evlerinde üretim yapan butik pastacı hanımların sesi olmak ve butik pastacılık sektörünün güçlenmesine katkı sunmak olacak” dedi. İSPAD Butik Pastacılar Kulübü’nün, önce İstanbul, ardından da tüm Türkiye’deki butik pastacı hanımları çatısı altında toplamayı hedeflediğini de sözlerine ekleyen Eyioğlu, “Kulüp, birlik olmanın verdiği güçle, butik pastacı hanımların sektörde etkin bir aktör olmasını sağlamayı amaçlıyor” dedi.
Konuşmasında, Sirha Fuarı’nda İSPAD’ın gücüne güç katan sponsor firmalara da teşekkür eden Eyioğlu, “Derneğimiz 20 yıl gibi uzun bir süre ayakta kalmayı başardıysa, bu derneğimize inanan ve desteğini hiç bırakmayan sponsor firmalarımız sayesinde olmuştur. Mesela bu fuarda sponsorlarımız, Kayalar Çelik A.Ş, Superfresh, Melita Gıda, Global Gıda, Dondurmacci, Ofçay, Bulut Çiçekçilik, Bilko Pastacılık, Dr. Paste, Şeker Sugar, Meister, Pakmaya, Köşkeroğlu Baklava, Merferi Strafor, Berrak Gıda, Ekol Gıda ile Fatih Belediyesi olmuştur. Bunların dışında bu güne kadar bizden her türlü desteğini esirgemeyen diğer tüm firmalara da ayrıca teşekkür ederim. Tabi ki, standımızı özellikle butik pastacı hanımların ilgi odağı yapan Kadınlar Kolu ve Butik Pastacılar Kulübü üyelerimizin destekleri de çok anlamlıydı. Hanım üyelerimizin elbirliği ile hazırladıkları parti masası konsepti ve düzenledikleri workshoplar standımızın dolup taşmasına neden oldu. Ben hem sponsorlarımıza hem de derneğimizin 20’nci yıl heyecanını bizlerle paylaşan tüm üyelerimize içtenlikle teşekkür ediyorum. Ayrıca, yeri gelmişken fuar boyunca standımızda workshop veren, Şeker-Sugar Akademi hocaları Sevgim Altıok ve Esra Akeroğlu’na, Burcu Pera, Tuba Fırat ve Zülcenah Kunter hocalarımıza ve kulübümüzün üyesi Selen Aydın, Emel Koçak Özkanca, Zeliha Özün, Şule Küçük Yılmaz ve Gülçin Tekkaş’a şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
Diğer taraftan derneğin Kadınlar Kolu Başkanı Nurhayat Kostak Yalçın’a, Gastronomi Bölümü öğrencilerini İSPAD standında buluşturan Uniclub Başkanı Semih Yaman’a ve derneğin en kıdemli üyelerinden Hasan Hüseyin Çelik’e de özel olarak teşekkür eden Başkan Eyioğlu, konuşmasının sonunda İSPAD’ın 20’nci yılı için özel hazırlanan pastayı dernek üyesi hanımlarla birlikte kesti.

Başkan Eyioğlu, kutlama partisi sonunda düzenlenen çekilişte ise 70 talihliye, altından eğitimine, pastacılık malzemesinden baklavaya kadar çeşitli hediyeler verildiğini de sözlerine ekledi.

 

ispad-20-yasi