BOLU HABERLERİ

Kendi hislerim ve düşüncelerim..

Kendi hislerim ve düşüncelerim..
Asuman Sarı
Asuman Sarı( badem_sekeri_14@hotmail.com )
1.171
07 Kasım 2016 - 18:54

Değerli okurlarım;

Beni hep pozitif ve olumlu yazılarımla bilirsiniz Belki çoğunuz böyle yazmayı bana yakıştırmaz ama inanın yaşadığımız bu ortak hayata duyarsız kalamıyorum  birazda sanırım içimi dökmek istedim siz dostlarıma ……

 

Bu gün kendimi koltuğa oturmuş  kapalı televizyonun karşısında düşünürken buldum. Son zamanlarda  televizyon izlemekten  iyiden iyiye soğudum.

 

Affınıza sığınarak söylemeden geçemeyeceğim bir konu, hemen hemen her kanalda  birbirinin  aynı  güyya  yarışma ve çoğu evlendirme programı adı altında tamamen, bol hakaret içerikli   sataşmalar la insanların birbirine düşürüldüğü yapımlar.

 

Eskiden olsaydı rütük bu tarz programları hemen kapatırdı. Demek ki artık onun bile sözünün geçmediği, bana göre tamamen zaman kaybı olan programlar var ki bunların önüne geçilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Nacizane kendi fikrim tabi ve  evirip çevirip  günlerce, tekrar tekrar  bizlere  sunulan, terör, patlama, bitmeyen ölümler, feryatlarla dolu felaket haberleri, bir ülkede hiç mi iyi haber olmaz diye ettiğimiz isyanlarla  etkilenen psikolojimizi  düşünürken daralan yüreğimle, dünyanın karmaşık hali;

 

Türkiye’nin gidişatı parçalanışı, her gün bir öncekinden daha  endişeyle geçen günlere çare bulabilecekmişim  gibi nasıl da kaybolmuşum.

 

Sisli düşüncelerin derinliklerinde her taraf kör duman sanki. Yüreğimizde açılan  derin mutsuzlukların karanlıklarında tutunacak dallar ararken, geniş ufukları hayal bile edemez olduk.

Sabretmekten yorulduk da sanki her şeyi  bırakıverdik tepen takla gidişlere. Savunmaktan ,söylemekten, ifade etmekten  vazgeçtik mecburen tıkalı kulaklara..

O kadar çok öldük ki! Hala ölüyoruz; Canımız yanıyor.. Durmadan akan gözyaşlarımız la nefretler büyütüyoruz acıyan yüreklerimizde.

Bizleri böylesine karamsarlığa daldıranlara  ve koca  dünyayı cehennem’e  çevirenlere sözüm! Bunca vebal altında rahat mısınız.?

Asuman SARI.

kendi-hislerim