BOLU HABERLERİ

Köroğlu Türk Halk Müziği Korosu Yarışmaya hazırlanıyor…

Köroğlu Türk Halk Müziği Korosu Yarışmaya hazırlanıyor…
Asuman Sarı
Asuman Sarı( [email protected] )
1.641
21 Mayıs 2017 - 22:00

Merhabalar sevgili okurlar..

Bolu belediyesi Köroğlu Türk Halk Müziği topluluğu kazandığı üstün başarıları ile finale gidiyor..

Bolu Belediyesi Mehmet Yücetürk Sanat merkezi bünyesinde uzun yıllardan bu yana devam eden zaman zaman değişen koro şefleri ile sürdürülen Türk Halk Müziği koro’sunun başarısı dikkat çekiyor.. 2013 yılından bu yana ,Koro şefimiz Tahsin Arslan yönetimindeki koromuz,birbirinden başarılı konserlere imza attı.

Aralarında olmaktan gurur duyduğum, oldukça  kalabalık olan  kadrosu, birbirinden kaliteli saz ekibiyle harika sesleri olan solist ve korist’lerin oluşturduğu dev kadro Yılda en az 3 kez konser veriyor. Özel zamanlarda verilen konserler .( Kadınlar günü ) Anneler günü ) ( Engelli vatandaşlara yönelik ) Huzur evleri ) ( Bolu İlimize yönelik yayla festivalleri ) Narven sakinleri ne ) İzzet Baysal’ı anma günleri de ) Ankara ve İstanbul da bolu dernekleri tarafından düzenlenen programda ,Türk Halk Müziği sanatçısı Bedia AKARTÜRK  ile yerel sanatçımız Ramazan ÇELİK’in de koromuzun arasında olduğu  Yakacık  Darüşşafaka Rezidans ta verdiğimiz konserimiz İzzet Baysal huzur evi sakinlerin tarafından oldukça beğeni kazanmıştı.

Değerli koro şefimiz Tahsin Arslan’ın  titizlikle yönettiği koro’da, disipline ve devamlılığa önem veriliyor. Her  konser sonrası günlerce hafızalardan silinmeyen başarılı koromuz şimdide yarışma hazırlığında.

Türkiye çapında düzenlenen  9’uncu Amatör  korolar arası yarışmada Bolu  Belediyesi Köroğlu Türk Halk Müziği korosu finale kalarak büyük bir başarıya imza attı.  Bir Tatlı Huzur tv ve  Üsküdar Belediyesi’in  işbirliği  ile  düzenlediği yarışmada Ülke çapında finalistler  tespit edildi ve koromuz yarışmaya hak kazandı.

2 Haziran da Bağlar başı Kültür Merkezinde düzenlenecek olan final gecesinde Korolar performanslarını sergileyecekler 9’uncu Amatör yarışma ödülleri sahiplerini bulacaktır.

Bütün ekibimi şimdiden kutluyorum, Değerli şefimiz Tahsin Arslan’ın ciddiyetle yönetip koromuza üstün nitelikler kazandırdığı için arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum , sevgilerimle…

Asuman SARI