SON DAKİKA

Milletvekili Ercoşkun Karadeniz uluslararası işbirliğinde yer aldı.

Bu haber 06 Temmuz 2017 - 19:42 'de eklendi ve 1.587 kez görüntülendi.

Milletvekili Ercoşkun KEİPA Zirvesi’nde

Ali Ercoşkun, Akdeniz’in ardından bu kez Karadeniz uluslararası işbirliğinde yer aldı

AİBPA Komisyon Başkanı ve Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Akdeniz’in ardından bu kez Karadeniz uluslararası işbirliğinde yer aldı. İstanbul’da düzenlenen KEİPA Zirvesi’ne katılan Ercoşkun, zirvede Türkiye’yi temsil eden milletvekilleri arasında yer aldı.

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Akdeniz İçin Birlik ve Parlamenter Asamblesi (AİBPA) Türk Komisyonu Başkanı olarak Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi’nin (KEİPA) İstanbul’daki zirvesine davet edildi. Karadeniz’e kıyısı bulunan ve Rusya ile Ukrayna arasında Kırım üzerinden yaşanan gerginlikle gündeme gelen zirvede Türkiye’yi temsil eden milletvekilleri arasında yer alan Ercoşkun, zirvede Türkiye’yi temsil eden milletvekilleri arasında yer aldı.

ALİ ERCOŞKUN, KEİPA’NİN YENİ HİZMET BİNASI AÇILIŞINDA YER ALDI

Milletvekili Ercoşkun, uluslararası zirve öncesinde, zirveye ev sahipliği yapan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, KEİPA Komisyon Başkanı Ramazan Can ve komisyon üyesi milletvekilleri ile birlikte KEİPA Genel Sekreterliği’nin İstanbul Levent’teki yeni hizmet binası açılışını gerçekleştirildiği törene katıldı.

Milletvekili Ercoşkun, zirve hakkında yaptığı açıklamada, şöyle konuştu: “Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi’nin Genel Kurulu Toplantısı için İstanbul’dayız. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Sayın İsmail Kahraman, KEİPA Komisyon Başkanımız Ramazan Can ve komisyon üyesi milletvekili arkadaşlarımızla birlikte genel kurul toplantısına katılıyoruz.

Akdeniz ve Karadeniz’in birbiri ile olan iletişimi anlamında AİBPA Komisyon Başkanı olarak bu toplantıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Türkiye olarak KEİPA’da önemli bir rol üstleniyoruz. Bu rol çerçevesinde Levent’te KEİPA’nın genel sekreterlik yeni binasının açılışını Meclis Başkanımızla birlikte gerçekleştirdik. Türkiye’ye yakışan bir ev sahipliği ile bu binayı Karadeniz Ekonomik İşbirliği Asamblesi’nin kullanımına kazandırmış olduk. Türkiye’nin uluslararası birlikteliklere ev sahipliği yapması bölgedeki konumunu ve gücünü desteklemektedir. AİBPA’da da yine dönem başkanlığı yapmamız, Başkanlık Divanı Üyesi olmamız Türkiye’nin Akdeniz Havzası’ndaki süreçlerde önemli inisiyatifler almasını sağlıyor. Hem Akdeniz’de, hem Karadeniz’deki süreçlerde aktif bir rol oynayan Türkiye’nin bölge ülkeleri ile olan ilişkilerini geliştirmiş oluyoruz.”

Milletvekili Ercoşkun, açıklamalarının sonunda, İstanbul’daki zirvenin ardından 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla bazı yurt dışı ziyaretleri gerçekleştireceğini, bu ziyaretlerinin ayrıntılarını da önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağını belirtti.