BOLU HABERLERİ

Muhteşem Külliye Açılıyor.

Muhteşem Külliye Açılıyor.
1.283
19 Ağustos 2015 - 18:17

Örnek Eser Proje Yarışmasına Aday Muhteşem Külliye Açılıyor.

Şehir Plancısı Mehmet Demiröz’ün önderliğinde, Dernek Yönetimi ve Köy Sakinlerinin işbirliğinde, Hayırseverlerin katkıları ile 12 Ekim 2012’de temeli atılmış olan Demirhanlar Külliyesi hizmete açılıyor.

Örnek Eser Proje Yarışmasına Aday Muhteşem Külliye Açılıyor.Haber: Fatma Marmara

Bolu- Göynük İlçesinin 28km Doğu’sunda Demirhanlar Köyünde bulunan, mahalle bazında tasarlanan ve örnek eser proje Yarışması’na aday gösterilen Demirhanlar Külliyesi, içinde çok sayıda üniteyi barındırıyor. Köy meydanında yer alan bu muhteşem eser ile Kırsal Dönüşümü Başlayan Demirhanlar Köyü, Demirhanlar Külliyesi’nin Avrupa Fonlarından istifade ederek UNESKO listesine Girmeye aday haline gelebileceği belirtiliyor.

Bu eserin İnşaat yapım organizasyonu sağlayan Mehmet Demiröz, Demirhanlar Külliyesi ile ilgili olarak:  Diyar’ı Akşemseddin Göynük, Demirhanlar Köyümüzde, Mimar Ali Yılmazörnek tarafından projelendirilen ve inşaatı tamamlanan Külliyemiz de Cami, Kız Kur-an Kursu, İmarethane, Misafirhane, Kütüphane, Gasılhane, Şadırvan, Osmanlı Çeşmesi ve WC gibi üniteler bulunuyor.” Diyerek sözlerine devam etti.

Demiröz: 23 Ağustos 2015 pazar günü ibadete açılacak olan Demirhanlar Külliyemizin açılış töreninde halkımızı ve sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağımızı belirtiyor en derin saygılarımı sunuyorum.” Diyerek tamamladı.

Kaynak: Herseygoynukicin.com

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Asuman Sarı | Hacet bayramı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Biz Bolu’yu Çok Seviyoz
GÜNLÜK HABER AKIŞI
SİGARASIZ AŞK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HADDİNİ AŞTI KALEM
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HAYVANLAR VE İNSANLAR