SON DAKİKA

Ressam Mehmet YÜCETÜRK Sanat Merkezi Resim Bölümü Öğrencileri Resim Sergisi

Bu haber 09 Haziran 2017 - 0:01 'de eklendi ve 2.018 kez görüntülendi.

Bolu  Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü İzzet Baysal Halk Eğitimi Merkezi  ve  Akşam Sanat  Okulu Müdürlüğü işbirliği  ile düzenlenen kurslar kapsamında  çalışmalarını,  Bolu Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü,  Ressam Mehmet YÜCETÜRK  sanat merkezinde, Resim öğretmeni, Filiz DEMİRTAŞ  gözetiminde sürdüren  24  resim sevdalısı kursiyer,  haftanın dört günü iki gurup halinde ve  8  ay gibi bir sürede çalışarak hazırladıkları, birbirinden güzel yağlı boya resimlerini  görücüye çıkaracaklardır. 

“8 Haziran 2017  Perşembe günü”  Resim eğitimi aldıkları, Ressam Mehmet YÜCETÜRK, Sanat Merkezinde “Sanata Resim Sevmekle başlanır“ temalı resim sergisinde, sanatseverlerin beğenilerine sundukları, birbirinden güzel  “140”  eserle göz doldurdular.  

Peki; birbirinden güzel resimler yapıp  sanatseverlerin beğenilerine sunan, Resim kursiyerlerinin öğretmeni,  Filiz DEMİRTAŞ kimdir.?  Resim yapmayı ve bu güzel sanat dalını öğretmeyi seven, bilgilerini kursiyerlerine aktarmayı, paylaşmayı seven bir öğretmen olarak şöyle tanımlar yaptığı işi;  “Resim yapmak için üç şey lazım, ” sabır, istek ve tüm bunları tamamlayıcı unsur olarak da yaratıcı aşk, eğer bunlardan biri eksikse kişide, asla tuvalin başına geçmemelidir”  En çok beğendiği ressamın,  “Claude Monet” olduğunu fakat bir çok ressamı izleyerek her birinden yeni bilgiler öğrendiğini’de açık gönül’lülükle söylüyor. 

Sergi açılışında , Keman’ıyla, Gülendam Kübra GÜN  ve Viyola’sıyla, Merve KARAKOÇ sergi açılışına iştirak eden sanatseverlere, klasik müzik eserleri ile eşlik ettiler. Ebru ve tezhib  öğretmeni,  Ebru Kömürel BURSALI’da resim bölümü öğrencileri ile birlikteydi.

Bu güzel sergiyi izleyicilerin beğenisine sunan,  tüm RESİM  bölümü kursiyerlerini ve  Resim Öğretmenleri  Filiz DEMİRTAŞ’ı  kutluyor ve tebrik ediyorum(z).