BOLU HABERLERİ

Terkedilen Eski Evlerin Sessiz Çığlığı

Terkedilen Eski Evlerin Sessiz Çığlığı
Asuman Sarı
Asuman Sarı( [email protected] )
2.026
30 Aralık 2017 - 23:38

Ahhhh!! Kimbilir neler yaşandı içerisinde. Ne sevinçler ne acılar, yeni doğmuş bebek sesiyle birlikte yanardı tüm pencerelerde bir bir ışıklar. Ne keyifli sohbetler edildi .ne kahkahalar la yankılandı toprak karışımı duvarlar.

Sonra askere uğurlanan delikanlı, evlenen genç kızlar. Pencerelerinden ne hasretler beklendi gözyaşlarıyla ,kışın ayazında yanan sobanın buharında ne kalpler çizildi kirli camların buğusuna ve bilemezdi bir gün terk edileceğini.

Anıların yerle bir olacağını, ben de hala hayat var dercesine yeşertse de duvarında ki o yeşil sarmaşığı,bir yanında kaybetme korkusu var sanki bu sessiz savaşı. Öylesine garip ki duruşu bir dakika durup baksan ,neler neler anlatıyor tek bir taşı.Ne depremler ne fırtınalar gördüm yıkılmadım der gibi dimdik ama yaralı gökyüzüne uzanan başı.keşkelerle sessiz çığlıklarla yalvarıyor yıkmayın sadece biraz ilgilenin……

Bolu da bu terkedilmiş evin dili oldum bu gün ben.Oldum olası dayanamam asırlık binaların yerle bir oluşuna , her zerresinde binbir anı barındıran böyle eskimiş evleri yeniden yaşanılır yapmak bizim elimizde değil mi sizce..

 

Asuman Sarı..