BOLU HABERLERİ

Yazardan Okura

Yazardan Okura
Halil İbrahim Yaman( [email protected] )
HALİL İBRAHİM YAMAN .Hukukçu, Şair, Yazar, Fikir Adamı. * Bolu’nun Gerede İlçesi’ne bağlı Bucak iken 1991 yılında İlçe olan, bugünkü Dörtdivan İlçesi’nin Yalacık Köyü’ndendir. Kayden de Yalacık doğumlu olup, 1950 yılında “doğum sorunları sebebiyle” Ankara’da doğumevinde Dünya’ya geldi. Sekiz yaşında da, annesiyle, Ankara’da çalışan babasının yanına geldiler. * Ankara Atilla ve Gülveren İlkokulları ile Gülveren Ortaokulu ve Lisesi'nde okudu. İki yıl kadar Ankara İmam-Hatip Okulu'nun Orta bölümüne devam etti. Ortaokulda Şiir, Lisede Makale yazmaya başladı. Lisedeki, ilk şiir yazma yarışmasında birincilik, yağlı boya resimde ise üçüncülük aldı. Şiirlerini olgunlaşmadan ortaya çıkarmadı. * Üniversite öğrenimini, Ankara Valiliği'nde memurken yapıp, 1977 de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Öncesinde, bir yıl da AÜ. Yükseliş Mimarlık ve Mühendislik Yüksek Okulu İnşaat Mühendisliği akşam bölümüne devam etti. İmkânsızlıklar sebebiyle 3 kez okul değiştirdi. * Fakülte yıllarında, kısa bir süre Milli Türk Talebe Birliği Gülseren Teşkilatı ile ilgilendi. Bazı yerel ve genel gazetelerde, kendi ismi ve “Yaman Dost” ismiyle, okuyucu sıfatıyla birkaç makalesi yayınlandı. * Askerliğini, Yedek Subay olarak Kars İli'nde yaptı. Kastamonu Tosya’da C.Savcılığı, Adıyaman’ın Çelikhan ve Yozgat’ın Çayıralan İlçelerinde de Çelikhan Hâkimi ve Çayıralan Ceza Hâkimi görevlerinde bulundu. Adalet görevi yıllarında, yayın ve yayım faaliyetinde bulunmadı. O günkü koşullarda anlamlandıramadığı şekilde görevine müdahale yaşayınca, ayrıldı. * Atandığı Kars Göle Noterliği'ne, koşulları sebebiyle başlamadı. Yozgat Sarıkaya’da Serbest Avukatlık bürosu açtı. Ardından Yozgat Boğazlıyan Hazine Avukatı, Van Müşavir Hazine Avukatı ve Van İli Muhakemat Müdürü Vekili oldu. Düzenin hukukdışı işleyişini biraz öğrenmiş iken Hâkimliğe dönüşünü, muhtemelen aynı müdahaleci gizlilikler(!) engelledi. * Bu, ilki "Şiirler ve Yorumlar", ikincisi sonuçsuz kalan "Dilekçeler", son dördü de bilgilenme, dava ve temyiz haklarının bile bulunmadığı -kapalı ortamlarda gelişen- haksızlıklara karşı "Makaleler" olmak üzere, altı kitabın yolunu açtı... Kitaplarında konu sınırlaması yoktur. Yazılanlar, toplum içinden çok yönlü yansımalardır… Bizim Sevgi Bağları; Bana Özgürlüğümü Verin, Nutuklarınız Sizin Olsun; Zulüm; Sevgi Devleti; Bir Demet Çiçek Gibi, Bir Demet İnsanlık; Çiçeklerin Tanrısı, Bizim Tanrımız; isimli bu kitapları, İnternet ortamında da yayınlanmaktadır. Yazarın ve kitabının ismi arama motorlarına yazılarak, site, blog, e-posta ve istek-okuma adresine ulaşılabilir. * En son Çorum İskilip Müşavir Hazine Avukatı iken emekli olup, biraz İngilizce bilir, evli ve çocuksuzdur. Halen Ankara’da ikamet eder. - BLOGU: Halil İbrahim KİTAPLARI " http://hayaman.blogspot.com "
1.195
12 Ekim 2015 - 19:42

Kalem ve Kitap

YAZARDAN OKURA 

“ Uygarlığın dili kalem, hafızası kitaptır ”

 

YENİ DUYURU :

Halil İbrahim KİTAPLARI, 6 e-kitap,
1) Birleşik PDF Kitaplar haline de getirilmiştir.
2) Bloglara PDF Pencere de konmuştur.
3) PDF kitaplarımız, “İndir-Yine de İndir” den indirilip,
bilgisayar, tablet ve cep telefonuna yüklenerek, “Adobe
Reader” gibi ücretli-ücretsiz okuyucu ile okunur, ücretsiz
paylaşılabilir. Ticari çoğaltma, basım ve yayımları ise, izine
tâbidir. Duyurulur…  08 Kasım 2015
Halil İbrahim YAMAN
http://hayaman.blogspot.com.tr

 

ÖNCEKİ DUYURU :

Sayın Bolu Postası Okuyucuları,

Burada bir müddet sayfalarından izlenimler okuduğunuz; şahsi kazanç ve kayıp düşüncesi olmadan, insan ve toplum yararı ile Allah rızası için, İnternette noksansız yayınlanan Halil İbrahim KİTAPLARI, ki 6 Kitap,

1) Şimdi PNG resim formatında,

2) Tam sayfa görünümünde,

3) Farklı kaydet’le indirilir, şahsi bilgilenmeler için yazdırılıp amatörce kitaplaştırılabilir durumda,

4) Bazı yerlerde küçük ilâve ve değişimle anlatımları daha da netleştirilerek,

5) Konuların doğruluğu, isabeti ve gerekliliği bir daha gözden geçirilerek,

Son kez tümüyle yenilenmiş bulunmaktadır. 

Bu sebeple eskileri hükümsüzdür.

BİLGİSAYARINA, ESKİ Jpeg SAYFALARI İNDİRMİŞ OLAN VARSA SİLEREK, BU YENİLERİNİ YÜKLEMESİ TAVSİYE OLUNUR.

Gerektiğinde “[email protected]” dan iletişim kurulabilir.  12.10.2015

 

Bugün, dünden daha güçlüyüz.

Sizi, dünden bugüne, bugünden yarına en ciddi ve hayati tespit, tahlil, uyarı ve önerilerle dolu yazılarımızla buluşturmaya devam ediyoruz.

Kitaplarımız, her zaman «bir tık kadar» yakınınızda.

 

Halil İbrahim YAMAN

http://hayaman.blogspot.com.tr

Halil İbrahim KİTAPLARI

kitaplar.pg