hava Hafif Yağmur Geçişi
DOLAR 19,1156 %% 0.13
EURO 20,7378 %% 0.54
GRAM ALTIN 1.211,52 %% 0,89
ÇEYREK A. 1.980,84 %% 0,89
BITCOIN 26.821,22 %-0.913
SON DAKİKA
Google News

ALTIN ORAN KABE MUCİZESİ

Son Güncelleme :

14 Eylül 2012 - 8:59

ALTIN ORAN  KABE MUCİZESİ

ALTIN ORAN  KABE MUCİZESİ

 

Birazdan Kutsal Mekke şehrinde binlerce yıldır gizli kalmış akıl almaz sırların bilimsel kanıtlarıyla ortaya çıkışına şahit olacaksınız.
Mekke milyarlarca  müslümana  secde yönü, toplanma yeri ve İslam’ın kutsal merkezi olarak bildirilmiştir.

Fi sabiti- 1,618, matematikteki üstün tasarım sayısı. Kalp atışlarımızda,  DNA  sarmanlarının en ve boy oranında, kainatın dodecehadron adı verilen özel tasarımında, bitkilerin filotaksi  denen yaprak dizilim kurallarında, kar tanesi kristallerin de, pek çok galaksinin spiral yapısında ve sayısız yerde Yaratıcı hep aynı muhteşem sayıyı kullanmıştır.’’ Altın oran” sayısı yani 1,618…

Pek çok ünlü mimari yapıda olduğu gibi Mısır Piramitlerinin tasarımında dahi bu oranın kullanıldığı görülmektedir.

 

Ünlü astronot Kepler, bu sayı için büyük bir hazine ifadesini kullanmıştı.

 

Yüzlerce yıldır pek çok ünlü ressam, mühendis ve mimar Leonardo da Vinci gibi neredeyse tüm eserlerinde bu oranı kullanıyorlardı.

Estetik uzmanı Dr Steven Markout 25 yıl süren araştırmasında DNA’ mıza  dahi işlenmiş bu orana göre yaratılmış insan yüzleri ve bedenlerini istisnasız tüm insanların güzel bulduğunu yaptığı büyük bir deneyle ispatladı.

 

Bir şekli tanımlayan temel ölçülerin birbirine oranının 1,618 i vermesi onu’’ Altın Oran’’a yani kusursuz tasarıma uygun hale getiriyordu.

Peki ya dünyamızın Altın Oran Noktası
Mekke şehrinin kuzey kutup noktasına olan uzaklığı ile güney kutup noktasına olan uzaklığının oranı tam olarak 1,618 yani altın orandır.

 

Ayrıca Mekke şehrinin Güney kutup noktasına olan uzaklığı ile iki kutup arasındaki uzaklığın birbirine oranı yine 1,618 dir.

Mucize bununla bitmez; tüm insanlığın ortak yer belirleme dili haline gelmiş enlem boylam haritasına göre de Dünyanın ‘’Altın Oran noktası’’ Mekke şehrindedir.

Mekke’den günleri değiştiği ve gün dönümü çizgisi olarak belirtilen sınıra olan doğu uzaklığı ile batı uzaklığının birbirine oranı da yine 1,618 dir.

 

Ayrıca Mekke’nin gündönümü çizgisine batı yönlü uzaklığının, dünyanın o enlemdeki çevre uzunluğuna oranı da  yine şaşırtıcı şekilde’’ Altın oran’’ yani 1,618 sayısını verir.

 

Tüm harita sistemlerindeki bir kaç km olan ufak farklara rağmen Altın Oran noktası Mekke şehrinden asla dışarı çıkmaz ve Kabe’yi içine alan Kutsal Bölge dairesinde kalır.

Evinizde Google Earth programı’nın cetvel özelliğini kullanarak dünyadaki herhangi iki nokta arasındaki uzaklığı oldukça hassas şekilde kolayca keşfedebilir.

 

Dilerseniz enlem ve boylam koordinatları yoluyla hesaplayarak ya da basit bir hesap makinesi ile verilen oranların doğruluğunu evinizde dahi test edebilirsiniz.

 

Pozitif enlem ve boylam değerleri ile deniz yerine Karaya düşme açısından dünyanın tek altın Oran noktası Mekke şehri olabilmektedir.

Phi matrix programı ise tabloların ve resimlerin altın oran noktasını göstermeye yarayan bir Amerikan programıdır.

 

Dünya Enlem boylam haritasını derinliği hiç bitmeyen canlı bir tablo gibi düşünür ve bu programla açarsak Dünyanın Altın Oran noktasının Mekke şehri olarak belirlendiğini görürüz.

Mucizeler devam ediyor…

Mekke ayetinde Altın Oran Mucizesi
Kuran ı Kerim’de Mekke kelimesinin geçtiği ve orada tüm insanlığa iman verecek açık delillerin varlığından bahseden tek bir ayet vardır.

 

Al-i İmran Suresi 96. ayetinde Mekke şehri ile Altın oran arasındaki bağıntı Yüce yaratıcımız tarafından açıkca nakşedilmiştir.

 

Bu ayetin tüm harf sayısı 47 dir.

 

Harf sayılarının’’ altın oranını’’ aldığımızda Mekke kelimesinin işaret edildiğini görürüz.

 

47 / 1,618 = 29,0 . Ayet başından Mekke kelimesine kadar tam 29 harf vardır.

 

Aynı dünya haritasındaki gibi.

 

Eğer bir harf fazla ya da eksik olsa idi bu oran asla oluşmayacaktı.

 

Hiç bir zorlama olmadan dünya üzerinde yaptığımız aynı işlemi yaptık ve harf sayılarının mekke ve altın oranı işaret eden muhteşem uyumuna şahit olduk.

Tüm bu işaretler göstermektedir ki; dünyayı ve matematiği yaratan tasvir edilmesi imkansız muhteşem güç yani Tanrı ile Kabe’nin ve Kutsal Bölgenin yer belirleyicisi ile Kuran’ın yaratıcısı aynı ve tek Tanrıdır.

 

O bu mucizelerle geleceği ve insanların ortak dillerini önceden bilerek onlara işaretler verdiğini tüm insanlığa hatırlatmaktadır.

Altın Oran, Mekke, Kabe ve Kuran arasındaki bağıntılarla ilgili keşifler her geçen gün bir yenisi eklenmektedir.

 

Leonardo pergeli olarak adlandırılan Altın oran pergeli ile yapılmış ölçümlerde Mekke şehrinin Arabistan’ın ‘’altın oran’’ bölgesinde, Kabe’nin de Mekke şehrinin ‘’altın oran ‘’bölgesinde yer aldığını görüyoruz.

 

Tüm bunların tesadüfen olabilmesi olasık hesaplarına göre imkansız…

 

NECLA BEDRİYE DEMİR.

Kaynak : Video: Kabe Mucizesi – Vidivodo

YORUM ALANI

Abdurrahman Dönmez 14 Eylül 2012 / 11:19 Cevapla

RABBİM O GÜZEL YERLERİ VE KABEYİ MUAZZAMAYI DÜNYA GÖZÜYLEDE GÖRMEYİ TÜM ÜMMETİ MUHAMMEDE GÖRMEYİ NASİP ETSİN AMİNNNNNNNNN

Metin Alparslan 15 Eylül 2012 / 16:54 Cevapla

Türkiye'nin altın oranı da Ankara ve Ankara'nın altın oranının Kızılay olduğu söyleniyor.

Mehmet Keçeci 16 Eylül 2012 / 10:52 Cevapla

Merhabalar. Leonardo da Vici'nin çizdiği "Vitruvian Man/Adamı" çizimlerinde milimetrik hatalar olsa da altın oranı iyi betimlemiştir. Fakat insanların çoğu bu oranla aynı değil yaklaşıktırlar. Örnek: Bir elin uzunluğu (orta parmaktan elin bittiği ilk kök çizgisine kadar) bir insanın yüksekliğinin onda biridir. Bunu herkes deneyip kendine uygulayabilir. Bu oran sapması %10'a kadar normal olabilir.

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.