hava 18° Orta
DOLAR 19,0955 %% 0.22
EURO 20,6201 %% 0.54
GRAM ALTIN 1.199,06 %% -1,06
ÇEYREK A. 1.960,46 %% -1,06
BITCOIN 27.427,19 %-1.98
SON DAKİKA
Google News

Fesat eller değmesin bayrağıma

Son Güncelleme :

15 Haziran 2014 - 18:35

Fesat eller değmesin bayrağıma

bayrak

 

Merhabalar ..

 

Ulusumuzun simgesi olan Bayrağımıza yapılan saldırılar, yakmalar,yırtmalar Türk vatandaşı olarak bizleri oldukça yaraladı..

 

Türk bayrağı,Türkiye Cumhuriyetinin ulusal bayrağıdır.  Üzerindeki hilal ”islamiyet’i”  yıldız ise ” Türk’lüğü” temsil eder..Türk bayrağına yapılan saygısızlık,Türk milletine yapılıyor demektir..Bu ulus için canını vermiş şehitlerimize yapılıyor demektir..

Bayrağımızın rengi şehitlerimizin kanını temsil eder..

 

 

Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,( A,N, ASYA)

 

Şanlı bayrağımızı  namusumuz gibi korumalıyız, bu bizim vatanımıza olan görevlerimizden  en başta gelir.  Peki böyle olduğuna inanıyor bu şekilde düşünüyorsak,  neden bütün eylemlerde bayrağımız kullanılıyor, yakılıyor,ayaklar altına alınıyor , bunlara seyirci kalanlar,bu ulusun insanı değilmi’dir.. Buna nasıl göz yumuyorlar.

 

 

Mesela, haber için kameraya alanlar, fotoğraf çekenler..

Türk devletinin bağımsızlık ve özgürlüğünün simgesi olan bayrağımıza sahip çıkalım..

Masmavi göklerde bir gelin gibi salınan bayrağımızın üzerinde taşıdığı işaretleri ve  maneviyatı asla unutulmamalıdır..

 

 

Kutsal değerimiz olan ay yıldızlı şanlı bayrağımıza  saygısızlık edenlere  ne pahasına olursa olsun engel olmalıyız..Ülkemizde yaşanan acı olaylarda ,toplu şehitlerde bayrak yarıya indirilir ve ulusca acımızın büyüklüğünü bu şekilde ifade etmiş oluruz..

İstiklal marşı’nın üç kıtasında bayrağımız dan bahsedilir.. Aynı zamanda bayrak göndere çekilirken’ki o manevi hazzı, tüylerimizi diken diken yapan içimizdeki Türk’lük  gururunu hepimiz yaşamışızdır bundan hiç şüphem olamaz..

 

 

Okulun  bahçesinde yapılan milli bayramlardan birinde, bayrağımıza verilen değeri  anlatan ,( bayrağım ) adlı şiiri okuyan öğrenci, öylesine içten, onurla ve gururla okudu’ki, minicik yüreğinden gelen coşku ve bayrak sevgisinden olsa gerek, hıçkırıklara  boğuldu, yinede şiirini bitirdi, oradaki izleyen herkes bende dahil gözyaşlarımızı tutamadık..

İşte asla unutamadığım o şiiri sizlere’de hatırlatmak istiyorum..

 

 

BAYRAĞIM

 

Ey, mavin beyaz ve kızıl süsü

 

Kızkardeşim’in gelinliği,şehidimin son örtüsü

 

Işık ışık, dalga dalga bayrağım

 

Senin destanını okudum senin destanını yazacağım

 

Sana benim gözümle bakmayanın

 

Mezarını kazacağım

 

Seni selamlamadan uçan kuşun

 

Yuvasını bozacağım

 

Dalgalandığın yerde ne korku ne keder..

 

Gölgende bana da bana da yer ver!

 

Sabah olmasın günler doğmasın ne çıkar

 

Yurda ay yıldızın ışığı yete

 

Ey şimdi süzgün,rüzgarlarda dalgalı

 

Barışın güvercini,savaşın kartalı

 

Yüksek yerlerde açan çiçeği

 

Senin altında doğdum

 

Senin dibinde öleceğim.

 

Tarihim, Şiirim, Şerefim herşeyim.

 

Arif Nihat Asya

 

bayrak2

 

YORUM ALANI

Şuri Hamza Demirel 15 Haziran 2014 / 17:08 Cevapla

Merhaba Bayrak; devletlerin ve milletlerin ayırt edici simgesi, bağımsızlıklarının temsilcisidir. Bayrağımıza, Bayrak lara uzanan kötü eller kırılsın.Gündeme dair manalı bir yazı. tebrik ederim… Ama bir çocuk İPİ kesip bayrağı indirebilecek iken direğe tırmanıyor, MANİDAR…
O tırmanma anında çekilen fotoğraf olmadık bir HIZLA servis ediliyor, MANİDAR.

Şuri Hamza Demirel 15 Haziran 2014 / 18:22 Cevapla

Merhaba Bayrak; devletlerin ve milletlerin ayırt edici simgesi, bağımsızlıklarının temsilcisidir. Bayrağımıza, Bayrak lara uzanan kötü eller kırılsın.Gündeme dair manalı bir yazı. tebrik ederim… Ama bir çocuk İPİ kesip bayrağı indirebilecek iken direğe tırmanıyor, MANİDAR…
O tırmanma anında çekilen fotoğraf olmadık bir HIZLA servis ediliyor, MANİDAR.

Uğur Atasever 15 Haziran 2014 / 21:25 Cevapla

Ellerinize saglik. Bayragimiz milletimizin namusu serefidir.

SerdAr YAlçın 16 Haziran 2014 / 00:59 Cevapla

"bayrakları bayrak yapan bayrak imalatçılarıdır toprak eğer uğrunda ölen varsa utanmalıdır", demiş Yılmaz Odabaşı bayrağı kan ve ölümle kutsayan mısralara karşılık verdiği cevabında. doğru demiş. hayatımız uğruna insan hayatlarını kurban ettiğimiz kutsallarla dolu. hiç düşünmeden, sorgulamadan kabullendiğimiz kutsallarımız. ve aslında kutsal olanın insan hayatı olması gerektiğini hiç düşünmeden.
Sene bilmem kaç Kıbrıs da bayrağımızı indirmeye çalışan Rum vatandaşın vurulmasını nasıl sevinçle karşılamış ve bir ölüm üzerinden milli bir orgazm yaşamıştık. peki hiç düşündük mü o bayrağı indirmeye çalışan Rum da kendi bayrağının sevdalısı başka bayrakların düşmanıydı. kendisinin vurulmasını sevinçle karşılayan Türklerle aynı kafa yapısına sahipti. O Rum için Türk bayrağını indirmek, Türkler içinse o Rumun vurulma anı aynı milli orgazmın sonucuydu. Gördüğümüz şey aynadaki yansımamız aslında. Ve bugün yine Diyarbakır da bir çocuğun( büyükte olabilir fark etmez) bayrağımızı indirmesi üzerinden bir kaos başladı. İnsanlarımızın çoğu o çocuğun neden vurulmadığını, neden öldürülmediğini sorguluyor. Halbuki sorgulaması gereken böyle bir olay yüzünden bir insan öldürülmesini nasıl makul karşılayabilir, nasıl bu kadar vicdanımızı, aklımızı yitirebiliriz. Bize ne yaptılar da bu hale soktular olması gerekirken.
Evet her milletin bayrağı o millet için önemlidir. Manevi ehemmiyeti vardır, bir semboldür. Ama hiçbir bayrak bir insan hayatından daha değerli değildir. Ne bizim ne de başka milletlerin bayrağı o milletin namusu ya da şerefi değildir. Bayrak kendi başına namus ve şeref timsali olamaz. O bayrağın dalgalandığı topraklarda adalet varsa, özgürlük varsa, hak hukuk varsa, insanlar aç açıkta değilse, çocuklar öldürülmüyorsa, kadınları cinayete kurban gitmiyorsa, tecavüz yoksa, işçiler öldürülmüyorsa/sömürülmüyorsa vs vs, daha ne kadar sayayım. İşte bunlar olmuyorsa o ülkede namus ve şeref vardır. Öyle bir ülkede bayrak namuslu ve şereflice dalgalanmayı hak eder.
Bayrak, vatan, din, ideoloji vs vs simgeleri üzerinden insanları robotlaştırıp tek bir noktaya kilitleyen ve kör edenler gerçekleri görmenizi istemeyen deveyi hamuduyla götüren zihniyettir.
Ya Allah aşkına güldürmeyin beni elin Amerikalısı, Japonu, Avrupalısı bayrağı don yapar kıçına giyer diye aşağılarsınız ama onlar olmasa götünüze giyecek don bulamazsınız.( tabi buradan Amerika, Japonya, Avrupa bayraklarına da kocaman bir hasssssssktr çekiyorum) Yanisi öyle bayrağımda bayrağım demekle, bayrağını en yüksek kazığa geçirmekle bayrak şanlı dalgalanmıyor.

Bayraksız bir dünya temennisiyle. Ve bir bayrak olacaksa eğer üstünde yaşamı simgeleyen tek bir bayrağa razıyım.

Not: bayrağımız şehitlerimizin kanıyla sulandı vs vs diye cevap vereceklere hassssss… çekerim ona göre 😉

Uğur Atasever 16 Haziran 2014 / 13:11 Cevapla

SERDAR BEGENMIYORSAN ULKEMIZDEN GIDEBILIRSIN!!! YETERINCE ACIK!! UNUTMA VATAN TOPRAKLARI HAINLERI GOMECEK KADAR GENIS…..

SerdAr YAlçın 16 Haziran 2014 / 14:26 Cevapla

beğenmiyorsam değiştiririm Uğur Atasever 😉

SerdAr YAlçın 16 Haziran 2014 / 14:27 Cevapla

ve vatan hainleri tanımı üzerinde biraz çalışmalısın benje bu tutmaz 😉

SerdAr YAlçın 16 Haziran 2014 / 14:30 Cevapla

ben yazımda, Uğur Atasever senin yaşamın benim için çok değerli diyorum, karşılık olarak ölüm tehditi alıyorum! gülsem mi ağlasam mı bilemedim ya la 😀 neyse Allah akıl fikir ve VİCDAN versin 😉

Uğur Atasever 16 Haziran 2014 / 14:38 Cevapla

Hepimizin yaşamı değerli. İlginç tarafi bayragimizi pkk da istemiyor. O pkk ki ne olduğunu hatirlatmama gerek yok. Sen söyle diyebilirsin. Goruslerin farkli olabilir ama bayragimiz hepimizin ortak degeridir. Ama yok sen begenmiyorsan Kıbrıscık ta baska vayrak dalgalandir. 🙂

SerdAr YAlçın 16 Haziran 2014 / 19:47 Cevapla

işin ilginç tarafı arabasına bindiğin, severek poz verdiğin mercedes arabanın sahibi Almanlar da istemiyor bayrağını 😉 Pkk da kendi bayrağına senin kadar tapınıyor fark ne o zaman? arkadaşım benim demek istediğim bu bayrak bayrak diyenlerin arkasında olanı gör sadece. yoksa senin ay yıldızlı bayrağa sevgin kadar benim de var. bunu ölçecek bir cihazın varsa gel ölçelim. sevgi gösterilerimiz epeyce farklı tabi. fakat ben bayrak, din, vatan vs adı altında ne kandırılmaya, ne robotlaştırılmaya ne de başkalarının menfaatleri için ölmeye ve öldürmeye razıyım 😉 ve bu ortak değer algısı üzerinde de biraz çalışmak lazım. kimin neye göre ortak değeri. misal sen Ermenilerin ortak değerine saygı duyuyor musun? veya Kürtlerin ortak değeri dillerine! bunları samimiyetini sorgulamak için soruyorum sadece. peki hiç sorgulamadan doğduğun ortak değerleri sorgulama ihtiyacı hissettin mi? kendi ortak değerim dediğin yargıların üzerinden başkaları üzerinde baskı kurmaya hakkın var mı? bir toplumda herkes birbirine mi benzemeli! o Diyarbakır da bayrak indiren insan ne kadar gaflet içerisindeyse bayrağı indirenin vurulmasını isteyenlerde aynı gaflet içerisindedir. bu budur yani. ve şunuda merak ediyorum açıkcası. herhangi bir densizin bayrak direğine çıkıp bayrağı indirmesi o bayrağa gölge düşürüyor, o ülkeyi küçük düşürüyorsa hiç büyük değilsindir zaten. bu düpedüz acizliktir. eğerki büyüksen küçük olaylara takmayacaksın. 😉

Uğur Atasever 16 Haziran 2014 / 21:24 Cevapla

Mercedes dedin beni mahvettin 🙂

Niyazi Mızrak 17 Haziran 2014 / 20:10 Cevapla

Gerçekten bayrağa yapılan bu çirkin saldırıyı anlamak mümkün değil ne amaçla yapılır,nasıl cüret edilir.Etrafımızdaki ülkelerin durumu göz önündeyken bu güzelim ülkeyi neden karıştırmak isterler.Bayrak hepimizin namusu biz böyle gördük,böyle öğrendik bu hiç değişmeyecek.Sabırlar zorlanıyor inşallah bunun tekrarı olmaz.Siz de bu konuda çok güzel bir yazı yazmışsınız emeğinize,kaleminize sağlık.En sondaki bayrak şiiride zaten her şeyi özetlemiş.

Halit ünsal 17 Haziran 2014 / 20:53 Cevapla

BAYARK
Çoş bayragım dalgalan sen yine
Kulak ver çılgın TÜRK ün sesine
Korkma
Güneşi indirrim diyor
Gerekirse
Seni çakarım gökyüzüne

Asuman Sarı 17 Haziran 2014 / 21:20 Cevapla

Çok güzell,teşekkürler 🙂

Asuman Sarı 17 Haziran 2014 / 21:24 Cevapla

Teşekkür ederim,biz bayrağımıza ve vatanımıza tutkunuz ama farklı düşüncelerde çıkabiliyor tabi bunlarıda hayretler içerisinde okuyoruz.:(

Asuman Sarı 17 Haziran 2014 / 21:29 Cevapla

Çok teşekkür ederim değerli yorumuna şüri ,sevgiler

Asuman Sarı 17 Haziran 2014 / 21:33 Cevapla

Bayrağımızı savunan değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim Uğur atasever ,sevgiler.

SerdAr YAlçın 17 Haziran 2014 / 22:16 Cevapla

farklı düşünceler her zaman iyidir Asuman Hanım. farklı düşünenleri direk asmak yerine dinlemek evladır. robotlardan az buçuk farkımız olsun di mi ya 😉 dünyayı, toplumları, insanlığı ileriye hep farklı düşünceler getirmiştir. saygılar 🙂

Ahmet Ateş 19 Haziran 2014 / 13:39 Cevapla

serdar hocam arkadaş mezarcımı..:d

ilker 20 Haziran 2014 / 02:44 Cevapla

Ulubatlı HASAN.O bayrağı yanlış yere dikmiş.Bütün bayrak düşmanları istedikleri gibi anlayabilirler.Bayrak kutsaldır.Ve bizim bayrağımızın oluşum şekli şehit kanalrının üstüne vuran ay ve yıldız yansımasından gelmektedir.Aksini düşünenlere cevabımı yorumumun başında söyledim.

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.